Zimowy spacer z Mukim

Cześć,


Dzisiaj kolejny dzień challengu ! Mam nadzieję, że nie idzie mi najgorzej! Staram się jak tylko mogę!


Jednak przechodząc już do tematu dzisiejszego posta jak zwykle wybrałam się na spacer z moim psiakiem. Jest to moje niezmienne zajęcie od x lat. Bardzo lubię długie spacery jednak zdecydowanie wole je latem gdy jest gorąco, za to Muki raczej jestem pewna, że bardziej woli te zimowe, jednak chyba w lato z grzeczności nie narzeka.

Tym razem postanowiłam go uwiecznić w tej zimowej scenerii, która jakże idealnie pasuje do jego rasy.

Oczywiście gdy wyciągałam aparat nie chciał się do mnie odwrócić. Niestety Husky czasem mają humorki . To typowe dla tej rasy, ale można im to wybaczyć. Gdyż są to najbardziej żywiołowe i szalone psy jakie znam. Moja miłość do tej rasy zaczęła się od mojego pierwszego huskiego, którym był piękny biało czarny Syberian o niebieskich oczach a nazywał się Chester. Muki mimo, że Chestera nie znał, jest z charakteru do niego niezmiernie podobny.

Muki to rudzielec o złoto niebieskich oczach z wyjątkowym umaszczeniem. Tzw. KOCYKIEM na nosie jak to podsumowała go pewna emerytka, a ja słysząc to wybuchłam śmiechem bo jakoś wewnętrznie mnie to rozbawiło i odeszłam bez słowa.

Jak już mówiłam zrobić mu zdjęcie na którym patrzy w obiektyw graniczy z cudem. Bo Husky słucha wtedy kiedy mu się zachce. Mogę sobie błagać i błagać oferować jedzenie, a on potrafi to olać. Swoją drogą musi to niezwykle zabawnie wyglądać jakby ktoś patrzył na to co czasem robię i jak do niego mówię z boku.

Spotkaliśmy też pana bałwana, który jak widać Mukiego niezwykle zainteresował. Znając życie w swojej głowę ubzdurał sobie że to, żywa istota nadająca się na jego nowego przyjaciela

Było też małe polowanie na myszkę :D


Wiem pewnie części z was nie spodoba się ze Muki chodzi w kolczatce, że to barbażyństwo i przecież huskie chodzą w szelkach itp. wypowiadają się tak zazwyczaj ludzie, którzy huskiego "w rękach" nie mieli.

Wyjaśniam: szelki nosi pies, który ciągnie i pracuje, poza tym czasem powinien chodzić w obroży.

Tu taki mały kolaż okolicy po której często wędrujemy. Gdy nie ma mgły widać góry! Mam nadzieję, że kiedyś pokaże wam niezwykły widok jak mam na co dzień

A.

xoxo Anna

Polubienia

Komentarze

PaulaSroczynska
PaulaSroczynska,
Cudowny piesek !! 😍
nouw.com/paulasroczynska
olakoperska
olakoperska,
Pies to moje marzenie! Koniecznie zobacz na IG @loki_the_wolfdog 💙
nouw.com/olakoperska
Napisz komentarz...
IP: 82.99.3.229